צרו קשר, להזמנת אירוע, מלאו טופס זה  ונחזור אליכם בהקדם
דף הבית  >  על הכרויות לדתיים וחתונה דתית
אהבתם?
שתפו!

על הכרויות לדתיים וחתונה דתית

עולם ההכרויות עבר שינויים רבים בעשור האחרון, כאשר חלק גדול ממנו עבר להתנהל ברשת האינטרנט, דרך אתרי הכרויות

19/08/2014

לשינויים אלו לקח זמן לחלחל לחברה הדתית שהיא סגורה יותר, אך ען הזמן, גם הקהל הדתי עבר לאמץ בחום את אתרי ההכרויות.


היכולת של האינטרנט ליצור זירות שהן בית לקהילות מובחנות, גרמה לציבור הדתי להתחבר גם כן לרשת, על אף המתירנות והפתיחות שבה.הם פשוט מצאו את הדרכים להתאים אותה לצרכיהם המיוחדים. כך התפתחו אתרי הכרויות לדתיים, שעם הזמן הפכו לכלי מרכזי ביצירת שידוכים ובאו על חשבון הצלחתם של השדכנים המקצועיים. אתרי הכרויות נישתיים, כמו הכרויות לדתיים, מתמחים שיצירת מאגר גולשים בעל מכנה משותף מובהק, במקרה הזה, אנשים דתיים ומסורתיים שמחפשים בני זוג. מה שמייחד הכרויות לדתיים מהכרויות אחרות, זה שתמיד מדובר באנשים שמחפשים קשר רציני שיוביל לחתונה. הצורך הבסיסי הזה הוא הסיבה המרכזית להצלחתם של אתרי הכרויות נפרדים לדתיים, כיוון שבאתרים כלליים, קשה לשמור על ההבחנה הזו.


מי שמצא את החצי השני שלו באתר הכרויות כזה, בדרך כלל אחרי כמה חודשים כבר מתחיל לתכנן את האירועים של חייו- הצעת הנישואין והחתונה. חתונות קונספט דתיות הן בעלות אופי מיוחד, וגם היום, כאשר החברה הדתית היא יותר פתוחה וליברלית, הן עדיין שומרות בדרך כלל על מאפיינים יחודיים ששמורים רק להן.

 

שידוך? התקדמו מהמשדכת המסורתית אל אתרי הכרויות לדתיים

שידוך - ממשדכת אל אתרי הכרויות לדתיים ברשת


מאפיינים של חתונה דתית

 

הדבר המיוחד ביותר ששונה בחתונות הדתיות של ימינו, הוא שבניגוד לחתונות אחרות, הן עדיין שומרות על אווירה צנועה ומסורתית יותר. החתן והכלה באמת ניצבים במרכז האירוע ובדרך כלל יש פחות התעסקות באלמנטים חיצוניים כמו העיצוב, האוכל המוגש והמוסיקה המושמעת.
למרות החיבור של הציבור הדתי-לאומי למודרניות, חתונה דתית בדרך כלל עדיין שומרת על המסורת ולכן ניתן לראות בה דגשים אחרים.


מנהג שנשמר למשל הוא שילוב של דברי תורה במהלך האירוע - אם במהלך טקס החופה ואם במהלך ברכות שונות של האורחים. הרבה פעמים בחתונה דתית ניתן לשמוע את הרב או את אחד האורחים מברך את הזוג הטרי תוך ציטוט המקורות והתייחסות לפרשת השבוע.


מאפיין נוסף ומוכר מאוד של חתונות דתיות הוא ההפרדה בין נשים וגברים. אופי ההפרדה תלוי כמובן במידת האדיקות הדתית של המשפחות - יש חתונות בהן ההפרדה היא מוחלטת ויש כאלו שההפרדה נשמרת רק במהלך הריקודים. גם מאפיין זה נועד למעשה לשמור על כבודו של האירוע וכבודם של החתן והכלה- על מנת לשמוע מתח שעשוי להיווצר בין רוקדים משני המינים ולאפשר לאורחים להתרכז בדבר החשוב באמת- לשמור עם הזוג הטרי.

 

אולי יעניין אותך גם:
פתח סגור